Hakkımızda

HAKKIMIZDA

“Akademik Bağımsız Denetim A.Ş.” 13 Aralık 1994 yılında Bağımsız Denetim, İç Denetim, Muhasebe, Finansal ve Mali Danışmanlık hizmetleri sunmak üzere Ankara’da kurulmuştur.

Şirket ortaklarımız muhasebe/denetim konularında uzmanlaşmış kişiler ve Maliye Bakanlığı’ndan ayrılan üst düzey kişilerden oluşmaktadır. Şirket ortaklarımız Yeminli Mali Müşavirlik ve Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetçi sertifikasına sahip farklı sektörlerde uzun yıllar mesleki deneyim ve uzmanlığa sahip kişilerdir.

Şirketimizin Yönetim Kurulu 2 kişiden oluşmakta olup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Soyalp, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Bulanık'dır.

Akademik Denetim verdiği profesyonel hizmeti ve müşteri memnuniyeti anlayışı ile şirketlerin günümüzün değişen ekonomik şartlarına uyum sağlamasına ve ortaya çıkan hür türlü fırsata cevap verebilmelerine yardımcı olmaktadır.

Şirketimizin müşteri portföyünde; inşaat, gıda, enerji, turizm, madencilik, kimya ve dayanıklı tüketim malları imalatı gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren yerli ve yabancı ortaklı firmalar ile kamusal firmalar yer almaktadır.  

Lisanslarımız
Şirketimizin denetim konusunda sahip olduğu lisanslar şunlardır.  

- Kamuya Yararını İlgilendiren Kuruluşlarda (KAYİK) "Bağımsız Denetim Yetkisi" (Sermaye Piyasası Kurumu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kapsamındaki denetimler),

- Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (EPDK) gözetimine tabi şirketlerde "Bağımsız Denetim Yetkisi",

- Sigorta ve Özel Emeklilik şirketlerinde "Bağımsız Denetim Yetkisi"